Opplæring om seksualitet: Eksempel
Ved Thor Heyerdal videregående skole i Larvik har de utviklet egen kurspakke om temaene kropp, identitet, seksualitet og samliv (KISS). De har kjørt undervisning for elever med ulike [...]
Her finner du artikler, filmer, lenkesamlinger og annet innhold knyttet til tjenester for personer med utviklingshemming.
NFSS ble etablert i 1998 og er et landsdekkende nettverk for fagpersoner som arbeider med seksualitet og funksjonsnedsettelse. Nettverket er en viktig ressurs i kunnskapsformidling og utvikling av tilrettelagt informasjons- og undervisningsmateriell. Habiliteringstjenestene arbeider i hovedsak med barn, unge og voksne med medfødt eller tidlig ervervet funksjonshemming/utviklingshemming.
På hjemmesiden til NFSS ligger det tema med aktuelt stoff for fagpersoner. Du kan også finne tips til verktøy som kan brukes i samtaler og opplæring med barn, ungdom og voksne med utviklingshemming eller autismespekterforstyrrelse.
Du kan finne verktøy i følgende områder:
Du kan også finne tips til lettleste bøker og annet materialet. NFSS arrangerer årlig konferanse. Dette kan du lese mer om på deres side.