Workshop og dialogkonferanser sammen med personer med utviklingshemming
Workshop og dialogkonferanser kan forstås som nært beslektede arbeidsformer når personer med utviklingshemming skal bidra med erfaringer, vurderinger og ønsker knyttet til tjenester og hverdagsliv. [...]

For å komme i gang med Husrådpakka ble det bestemt at de tilrettelagte tjenestene først måtte kjøre en fagdag for å få alle enhetene representert i arbeidet. Fagdagen ble arrangert i september 2023, og representanter fra alle sju enheter var med. I løpet av dagen gikk deltakerne gjennom opplegget i Husrådpakka og så på videosnuttene som var laget til pakken. Til slutt ble det en diskusjon om temaet.
Skalstad forklarer at det var mye som skulle organiseres i forkant av avsparket. Ikke minst er det et ganske omfattende materiale som skal lages. – Vi fikk satt i gang aktivitetssenteret for å laminere alle plakatene som vi trengte.