E-plattform for foreldre til barn med utviklingshemming
Seks organisasjoner fra fem europeiske land, har kommet sammen for å lage en e-læringsplattform for foreldre til barn med utviklingshemming.
Her finner du artikler, filmer, lenkesamlinger og annet innhold knyttet til tjenester for personer med utviklingshemming.
Statped har gjennom prosjektet "Vi sprenger grenser" jobbet med utprøving og testing av alternative kommunikasjonsformer og teknologi. Sammen med Mo ungdomsskole i Mo i Rana har de jobbet med bruk av digitale tankekart til å strukturere fagstoffet og til visuell støtte i undervisningen. Erfaringene fra arbeidet er delt i et videoklipp.
Med egen bruker kan du lagre artikler, lage leselister, sette opp veilednings- og opplæringsmapper som du kan dele med andre på «min side».